Erdoğan Toprak Kimdir? CHP Milletvekili Adayı Erdoğan Toprak Hayatı ve Siyasi Kariyeri

Erdoğan Toprak’ın, CHP’den Milletvekili adayı olmasının ardından Erdoğan Toprak ismi arama motorlarında araştırılmaya başlandı. Konuya ilişkin araştırmalarını sürdüren vatandaşlar Erdoğan Toprak’ın hayatını merak etti. Erdoğan Toprak kimdir, kaç yaşında? sorularına yanıt arandı. İşte Erdoğan Toprak’ın hayatına ilişkin merak edilen sorular ve yanıtları…

CHP İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Eski Yardımcısı ve 57. Hükümette Spordan Sorumlu Bakan olarak görev alan Adanalı Erdoğan Toprak, CHP’den Milletvekili adayı oldu.

Erdoğan Toprak Kimdir?

1961 doğumlu Erdoğan Toprak, Hasan ve Kazel Toprak çiftinin çocuğu olarak Adana’nın Zeytinli köyünde doğdu. 1983 yılında serbest ticaret işine başlamadan önce Anadolu Üniversitesi Sosyal bilimler bölümünden mezun oldu. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Erdoğan Toprak Kariyeri

1983’de serbest ticaret ve iş hayatına başladı. Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Üyeliği, Beşiktaş Genç İşadamları Derneği Kuruculuğu ve Yönetim Kurulu Üyeliği, 3 dönem Bahçelievler Spor Kulübü Başkanlığı görevlerinde yer aldı. 20 ve 21. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. 21. Dönemde Türkiye-Hindistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı görevini üstlendi. 57. Hükümette Devlet Bakanlığı görevini sürdürdü.

Erdoğan Toprak Siyasi Kariyeri

20 ve 21. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. 21. Dönemde Türkiye-Hindistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı görevini üstlendi. 57. Hükümette Devlet Bakanlığı görevini yürüttü.  25 Aralık 2010 tarihinden itibaren CHP Genel Başkan yardımcılığına getirildi.24 Haziran 2018 genel seçimlerinde CHP 3.bölge İstanbul milletvekili adayı oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir