TRT World Yazarından Kılıçdaroğlu’nun “Alevilik” Videosu Hakkında Skandal İfadeler

TRT’de World’de yazan Tallha Abdulrazaq isimli akademisyen, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Alevilik’ başlıklı videosu hakkında skandal ifadeler kullandı.

TRT’de World’de yazan Tallha Abdulrazaq isimli akademisyen, CHP Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya hesabından yayınladığı ‘Alevilik’ başlıklı videosu hakkında skandal bir yorum yaptı.

Abdulrazaq paylaşımında, 1512-1520 yıllları arasında Osmanlı İmparatorluğu’nu yöneten Yavuz Sultan Selim dönemiyle ilgili Alevi katliamı iddiasına göndermede bulundu. Kılıçdaroğlu’nun paylaşımını alıntılayan Abdulrazaq, ‘Sultan Selim’in hatırası mezhebinizi iktidardan uzak tutsun’ dedi.

Tallha Abdulrazaq’ın ayrıca TRT World yayınlarına da konuk olduğu görülüyor?

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, dün sosyal medya hesabından ‘Alevilik’ başlıklı bir video ile 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde ilk kez oy kullanacak gençlere seslenmişti. ‘İlk oyunu verecek olan sevgili evlatlarım, ben Aleviyim. Hak Muhammed Ali inancı ile yetişmiş samimi bir Müslümanım’ diyen Kılıçdaroğlu, gençlere şunları söylemişti:

‘Sevgili genç arkadaşım, ülke olarak önümüzde bir eşik var ve bu eşiği hep birlikte aşabilmek için sana ihtiyacımız var. Unutma, tek bir oyla sen bu ülkeyi can yakan mezhep tartışmalarından, bataklığa dönüştürülen Orta Doğu’dan çekip çıkaracaksın, ait olduğu yere taşıyacaksın. 

Artık kimlikleri konuşmayacağız, başarıları konuşacağız. Artık ayrışmaları ve farklılıkları konuşmayacağız. Ortaklıklarımızı ve ortak hayallerimizi konuşacağız. Bu değişim seferimize katılacak mısın? Bu değişimde benimle birlikte duracak mısın? Alevi olmaz diyen bu sisteme, doğru olan, dürüst olan, ahlaklı olan olur, diyecek misin?’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir