Babacan’dan Erdoğan’a: Bir buyruk ver de enflasyon düşsün

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Düzce’de aday tanıtım toplantısında konuştu. İktidarın revize ettiği deprem konutu vaadine değinen Babacan şunları söyledi:

“HELALİNDEN KAZANMADILAR”

– Genel seçimlere doğru giderken, ‘319 bin konutu bir yılda tamamlayacağız’ dedi. Milletimiz de buna inandı. Nerede bu 319 bin konut? Aslında depremzedelerin ihtiyacı olan 850 bin konut, o ayrı. Bir yılda tamamlanmasını taahhüt ettiği rakam 319 bin… Yarısını bile yapamadılar, çeyreğini bile yapamadılar, Kahramanmaraş’ta söz verdiklerinin 10’da birini bile yapamadılar. İnsanlar haya konteynerde, hala çadırda… 14 Mayıs seçimlerine giderken bir hayal sattılar. Acı dolu insanlarımızın tertemiz duygularını istismar ettiler. Yapamayacaklarını bile bile bu sözü verdiler. Geçen seneki mayıs seçimlerini kazandılar ama helalinden kazanmadılar.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Düzce’de konuştu.

“MADEM BUYRUK VERİNCE OLUYOR…”

Babacan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Adıyaman’daki “İstasyon talebiniz var. İçişleri Bakanıma da söyledim, Ulaştırma Bakanım da yanımda… Ona da talimatı vereceğim, buyruğumu vereceğim. Bu sorunu da halledeceğiz” sözlerine de tepki gösterdi. Babacan “Ne dedi dün, ‘Buyruğumdur.’ Bir sonraki seçime kadar; artık bu hadsizlik, bu hukuksuzluk; ‘Ben dedim oldu, ben yaptım oldu’ anlayışı nereye kadar gidecek, bilmiyorum. Madem, buyruk verince bu iş oluyor da bir buyruk ver de enflasyon da bir düşsün” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir