Bakan Kacır’dan önemli açıklamalar

Bakan Kacır’ın açıklamaları şöyle:

Dijital devrimin yaşandığı bu dönemde dünyada tüm dengeler değişiyor, rekabet koşulları yeniden şekilleniyor. Pandemi, savaş, küresel enflasyon ve durgunluk tüm dünyayla birlikte zorlu dönemi tecrübe etmemize neden oldu. Bu sınamalardan Türkiye güçlenerek çıktı. Tasarlayıp ürettiğimiz hava araçlarıyla dünyada bir numarayız. Togg yollarda. Türkiye, Avrupa’nın girişimcilikte parlayan yıldızı haline geldi. Ülkemizde teknolojik gelişimler 1,6 milyar doların üzerinde yatırım alarak rekor aldı. Dünya Bankası dün Türkiye’nin büyüme tahmini yüzde 4,2’ye çıkardı.

Otomobillerimiz araç olmaktan çok akıllı cihazlara dönüşüyor. Böylece devrimin yaşandığı dönüşüm süreci, Türkiye gibi iddialı ülkeler için fırsat penceresine dönüşüyor. Kamu destekli özel sektör girişimi Togg’u akıllı ve elektrikli otomobil olarak tasarladık. Türkiye’nin devrimin seyircisi değil öncüsü olarak tasarladık. 1250’den fazla şarj istasyonu 81 ilimizde hizmet sunuyor.

Yerlilik oranı yüzde 51 olan Togg’un uzun vadeli başarısında tedarikçiler ve start-uplar önem taşıyor. Büyütech yılda 800 bin kamera üretim kapasitesine sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir