Efsane F-1 pilotu Schumacher’in sağlık durumu sır gibi saklanıyor, sadece bir kaç kişi görebiliyor!10 yıl sonra durumu açıklandı

Fransa’da kayak yaparken geçirdiği kaza nedeniyle sakat kalan eski Formula 1 pilotu Michael Schumacher’in sağlık durumu 10 yıldır bir sır gibi saklanıyor. Ailesi ve Ferrari ekibinin eski patronu, efsane pilot Schumacher’in son durumu hakkında bilgiler verdi.

Otomobil yarışları tarihinin gelmiş geçmiş en iyi pilotları arasında yer alan, Almanya’da halen en sevilen sporculardan biri olan Schumacher, 29 Aralık 2013’te kayak yaparken başını bir kayaya çarpmış ve beyninde büyük hasara yol açan bir darbe alarak ciddi şekilde yaralanmıştı.

SAĞLIK DURUMU HAKKINDA NET BİLGİ YOK

Kazanın ardından doktorlar tarafından yapay komaya sokulan, yaklaşık bir yıl sonra hastaneden çıkan ve evinde tedavisi devam eden Alman pilotun sağlık durumu hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

54 yaşındaki Schumacher’in ailesi, tedavi sürecini büyük bir gizlilik içinde sürdürürken, F1 efsanesinin fotoğraflarını da paylaşmıyor.

SADECE GÖZLERİYLE İLETİŞİM KURABİLİYOR

Ailesiyle birlikte İsviçre’nin Gland kasabasındaki malikanesinde yaşayan Schumacher’in tekerlekli sandalyede olduğu, iletişim kurmakta zorluk yaşadığı, konuşamadığı, hafızasının iyi olmadığı, sadece gözleriyle iletişim kurabildiği gibi iddialar dolaşıyor.

Ancak ailesi ve doktorları resmi bir açıklama yapmadığı için tüm bu iddiaların doğruluğu hakkında kesin bilgi yok.

“HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ DEĞİL”

Kazanın 10’uncu yılı nedeniyle bir Alman gazetesine konuşan ve kendisi de bir süre Formula 1 pilotluğu yapan Michael’ın kardeşi Ralf Schumacher, “Kaza öncesindeki Michael’ımı özlüyorum. Hayat bazen adil değil. Michael hayatında çoğu zaman şanslıydı, ama sonra bu trajik kaza geldi. Tanrı’ya şükür modern tıbbi olanaklar sayesinde çok şey yapabildik ama yine de hiçbir şey eskisi gibi değil” dedi.

SADECE BİR KAÇ YAKIN ARKADAŞI ZİYARET İZNİNE SAHİP

Ailesi, “Schumi” lakabıyla da bilinen Schumacher’i sadece birkaç yakın arkadaşının ziyaret etmesine izin veriyor.

“O ARTIK TANIDIĞIMIZ MICHAEL DEĞİL”

Ferrari ekibinin eski patronu Jean Todt, Schumacher’i görmesine izin verilenler kişilerden biri.

Jean Todt, yakın arkadaşı Schumacher hakkında, “Michael ailesi ve doktorlarıyla birlikte savaşmaya devam ediyor. Onu evinde sık sık ziyaret ediyorum. Birlikte televizyon izliyoruz. Bazen yarış günlerine denk gelirsek birlikte yarış izliyoruz” şeklinde açıklama yaptı ve “Onun hayatı artık farklı ve ben onunla aynı anları paylaşma ayrıcalığına sahibim. Ne yazık ki kader 10 yıl önce onu vurdu ve artık F1’den tanıdığımız Michael yok” diye konuştu.

SCHUMACHER FORMULA 1’DE EN İYİ PİLOTTU

Kendisinden sonra gelen birçok genç pilotun idolü ve kahramanı olmayı sürdüren Michael Schumacher, 2020 yılında Formula 1’in 70. yılı için yaptığı büyük ankette otomobil sporu tarihinin “En etkili ismi” olarak seçilmişti.

3 Ocak 1969’da Almanya’nın Hürth kentinde dünyaya gelen Michael, kariyerine 1984 yılında Almanya Junior Karting Şampiyonası’nı kazanarak başladı.

1990’da Almanya Formula 3 şampiyonluğunu kazanan pilot, Formula 1’de yarışmaya 1991 yılında Jordan takımında başladı. Schumacher, 1992’de Benetton Formula takımıyla anlaşarak, aynı sezonda kariyerinin ilk yarışını kazandı.

1996’da efsanesi olacağı Ferrari ekibine katıldı ve burada geçirdiği başarısız dört yıldan sonra art arda beş yıl şampiyon olarak Ferrari’nin 21 yıllık sürücü kuraklığını sona erdirdi.

Yedi dünya şampiyonluğu ile bu sporun gördüğü en iyi sürücü olan Michael Schumacher, 2012 Brezilya Grand Prix’inde kariyerine son vererek F1’den emekli oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir