Huawei, HarmonyOS ekosistem etkinliğini düzenleyecek

Huawei, 18 Ocak’ta Çin’de “Hongmeng Eco Thousand Sails Sailing Ceremony” adında bir HarmonyOS ekosistem etkinliği düzenleyeceğini duyurdu. Bazıları “NEXT” adında yeni bir HarmonyOS sürümünün görücüye çıkmasını umuyor olabilir, ancak etkinliğin odak noktası başka bir yerde.

Huawei, yeni bir işletim sistemi başlatmak yerine, gelecekteki inovasyon stratejilerine dalmayı ve HarmonyOS için yerli uygulama geliştirmenin ilerlemesini sergilemeyi planlıyor. Etkinlik, mevcut HarmonyOS ekosistemiyle ilgili ellerinizi kirletebileceğiniz bir deneyim de sunacak.

Huawei, HarmonyOS ekosistem etkinliğini düzenleyecek

Huawei, bu etkinlikle potansiyel ortaklarla bağlantı kurmayı ve kullanıcılarına fayda sağlayacak iş fırsatlarını keşfetmeyi hedefliyor. Katılımcılar ve çevrimiçi izleyiciler, ana yöneticilerle etkileşim kurabilir, sorular sorabilir ve HarmonyOS’un geleceği hakkında fikir edinebilirler.

Etkinlik, daha geniş bir kitleye ulaşmak için Çin’deki sekiz büyük şehirde; Pekin, Şanghay, Hangzhou, Nanjing, Chengdu, Xiamen, Wuhan ve Changsha’da düzenlenecek. Kayıt oldukça basit ve verilen link üzerinden yapılabilir.

HarmonyOS NEXT’e gelince, Huawei’nin 2024’ün ilk yarısında ilk geliştirici ön izlemesini yayınlaması bekleniyor. Lansman hala birkaç ay uzakta olsa da, son zamanlarda büyük Çinli şirketlerin HarmonyOS NEXT için yerli uygulamalar geliştirmeye başladıklarını belirtmek önemli. iQiyi, Alipay, Meituan, MiHoYo, Bilibili ve Amap gibi büyük isimler zaten bu işe dahil olmuş durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir