Memiş Abdik hayatını kaybetti

TABGİS üyesi ve Ara Grup Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Abdik son yolculuğuna uğurlandı. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza Abdik’in babası olan Memiş Abdik’in İstanbul Fatih Camii’nden kalkan cenaze törenine siyaset dünyasından çok sayıda isim bir araya geldi.

SİYASET DÜNYASINI BİR ARAYA GETİRDİ

Abdik’in cenaze törenine, CHP Fatih Belediye Başkan Adayı Mahir Polat, eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da aralarında olduğu çok sayıda isim katıldı.

GELECEK PARTİSİ’NDEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza Abdik’in babası olan Memiş Abdik için partinin sosyal medya hesaplarından başsağlığı mesajı paylaşıldı.

MEMİŞ ABDİK KİMDİR

1974 yılında ticari hayatına Samsun’da inşaat işleriyle başladı. 1976 – 1979 yıllarında yine Samsun’da demir – çimento mağazası, yap – sat, taahhüt işleriyle devam etmiştir. 1981 yılında her nevi inşaat, taahhüt işleri vb. işlerde iştigal etmek üzere kurulan ÖRTAŞ İNŞAAT TURİZM A.Ş.’ye 1985 yılında ise akaryakıt alanında faaliyet göstermek üzere İstanbul’da kurulan SEDEF İNŞAAT TİCARET VE TURİZM A.Ş. katıldı. 1986 yılında ÖRTAŞ şirket merkezini Samsun’dan İstanbul’a taşıyarak faaliyetlerine burada devam etmiştir.

2005 yılına kadar ticari hayatını kardeşleriyle birlikte sürdüren Memiş Abdik bu tarih itibariyle kardeşleriyle olan hisse ve şirketleri pay ederek faaliyetlerine oğullarıyla birlikte devam etmektedir. 2015 yılında ise sahip olduğu ve hissesi bulunan tüm yatırımlarını AraGrup adı altında topladı.

Yatırımlarının tamamını özkaynaklardan karşılayan ARA GRUP inşaat, akaryakıt, turizm, gıda, gayrimenkul, lojistik sektörlerinde faaliyet gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir