Üç sıfır fazla yazınca hayatı alt üst oldu: İhale şaşkın sütçüye kaldı

İstanbul Gaziosmanpaşa’da yaşamını seyyar süt ve yumurta satarak sürdüren Mustafa Gür, aradığı ve bütçesine uygun bir araç satın almak için Gaziantep İcra Müdürlüğü tarafından elektronik ortamda düzenlenen bir ihaleye katıldı.

Gür, 19 Temmuz akşamı elektronik ortamda düzenlenen ihalede satın almak istediği araca 733.000 liralık teklif vermek isterken, yanlışlıkla 73.000.000 milyon liralık teklif verdi. Aracın bedelinden 100 kat daha yüksek gelen teklif sonrası ihale Mustafa Gür’e kaldı. Gür bu esnada, 125 bin liralık da teminat yatırdı.

Gür’ün 733.000.000 teklifi nedeni ile 4 milyon liraya yakın harç çıktı. Gür, yaptığı hatayı ise çıkan yüksek harç bedelini görünce fark etti. Gür bu esnadan sonra, ilgili icra müdürlüğüne ulaşmaya çalıştı. Müdürlüğe derdini anlatmaya çalışan Gür, sorunu çözemedi.

125 BİN TL’Yİ GERİ ALAMADI

Yüklü bir harç yükü ile karşı karşıya kalan Gür, son çare ihalenin feshi için dava açtı. Gaziantep 4. İcra Hukuk Mahkemesi’nde açılan davada, “Ya ihalenin feshine karar verilsin ve 125 bin liralık teminat iade edilsin. Eğer bu mümkün olamayacaksa yapılan hata düzeltilerek ihalenin 733 bin TL üzerinde yapılması karar verilsin” denildi.

HARÇ ÜCRETİ DUDAK UÇUKLATTI

Gür açılan davada, 4 milyona yakın harcın ödenmesinin mümkün olmadığı kaydedilerek, adli yardım talebinde bulunuldu. Dava dilekçesinde, Gür’ün harcı yatırabilmesi için evi ile yumurta ve süt sattığı aracını satması gerektiği kaydedildi.

Kaynak: Halk Tv

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir